måndag 24 september 2018 kl. 15:21 v. 39

25 sept 17.00:

Dags att ta Gud på allvar 

26 sept 1.00, 9.00: Repris 

1 okt 20.30:
Höjd beredskap 1

2 okt. 4.30, 12.30: Repris

8 okt. 20.30:
Höjd beredskap 2

9 okt. 4.30, 12.30: Repris

15 okt. 20.30:
Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


7 0kt. 18.00:
Vetlanda Friförsamling
Boksläpp för den nya boken


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


Book: Izraeli dhe armiqtë e tij nga Holger Nilsson 

Blej Izraelin dhe armiqtë e saj me çmime të favorshme!


80: - + 24 - në postare = 104: -. Futur sasinë e PG 36 64 81-0.

Paguari : librari. Shkruani: "Urdhërohet Izraelit Librin", ne do të dërgojë atë menjëherë në adresën tuaj.

Izraeli dhe armiqtë e tij

Cilat janë të interesuar në Izrael dhe madje edhe debatojnë rreth këtij vendi, të marrë në këtë pasqyrë libër në atë që është e rrallë ose asnjëherë në media suedeze është futur.

Libri zbulon një armiqësi të thellë regjistruar në organizatat aktet nënligjore, është e vërtetë në lidhje me Izraelin huazuar.

Armiqësia nuk është vetëm në mjedisin e Izraelit, ajo është edhe në vendin tonë. Media ka dhënë një imazh të një sy dhe shumë kanë qenë të mashtruar nga ai. Është koha që ajo është e theksuar.

Libri ofron shumë argumente për ata që duan të mbrojnë Izraelin dhe duhet të jetë një sfidë për Kritikëve të Izraelit që duan të jenë të ndershëm dhe të balancuar.

Le veten të sfidohet dhe të hipnotizuar duke lexuar në lidhje me një nga temat kryesore të bisedës!

179 faqe. Me kapak të hollë.

Botues: Vulcan


Holger Nilsson

Sat, 14 Feb 2015 21:04:03 +0100 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Gigantisk militärövning
Den ryska militärövningen som avslutades i september bedöms kunna vara den...
Ett försvagat predikande
En försvagad förkunnelse är säkert en av orsakerna till den nuvarande tillstånd...
Ett stelnat gudstjänstliv
Vi har under senare år sett ett allt mer stelnat gudstjänstliv. Detta är...
Ett förlorat böneliv
Sverige behöver ett förnyat böneliv. Vi har haft besök under ett ant...
Nyhet om Flammor!
Nu kan Du läsa Flammor i din telefon eller I-pad! Detta innebär ytterlig...
Den röda kvigan
Har den röda kvigan hittas? Det är en fråga som nu spänt väntar på att f...
Margit Sandemos böcker
Vi återger en kvinnas vittnesbörd som läste alla Margit Sandemos böcker....
Populära artiklar
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018