måndag 15 oktober 2018 kl. 13:04 v. 42

15 okt. 20.30:

Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


14 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


DVD NEW! Morali ose incest

Ne jemi tani duke përjetuar një rënie morale është e pashembullt. Pavarësisht nga kjo, nuk është një heshtje e madhe në lidhje me atë në kishat. Pjesa më e madhe për të sulmuar në progres kundër pastërtinë që duhet të karakterizojë marrëdhëniet midis burrit dhe gruas dhe martesës. Është koha për normat e Biblës të përcaktuara në këto fusha.

Shumë prej tyre jetojnë jashtë seksualitetin e tyre jashtë martesës dhe të shohim se si bashkëjetesa është duke u bërë një zëvendësim për martesë. Në të njëjtën kohë si ajo ka për herë të parë në histori filloi të ndryshojë martesën mes një burri dhe gruaje për t'u martuar çiftet e të njëjtit seks.

Shkollat ​​janë RFSU aktive dhe përhapjen propagandën e tyre për fëmijët.

Kjo DVD tregon Holger Nilsson në lidhje me këtë dhe shumë më tepër në gjashtë program gjysmë ore (rreth 27-28 minuta secila). Këto programe mund të përfshijnë mjetet për udhëheqësit e të rinjve në kishat dhe shfaqet në koleksione për të rinjtë.

Kjo është një dyfishtë-DVD me dy disqe, secilin nga tre programet. Ne pastaj të ofrojmë të gjitha këto programe për vetëm 200: - + postare 28: -.

Kjo DVD mund të blihen nga sasia e 228 - janë depozituar në GP 36 64 81 - Payee 0TH: librari. Shkruaj: Urdhërohet: "Morali ose imoraliteti" kështu që ne jemi të dërguar këtë DVD menjëherë në adresën tuaj.


Holger Nilsson

Fri, 20 Nov 2015 17:42:58 +0100 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Nytt nummer!
Det nya numret av Flammor har nu kommit ut.I nr 3 kan Du läsa om: Sven...
Boknyhet!
Nu kan Du beställa den nya boken: Han och hon  Livsviktig relation....
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018