fredag 19 oktober 2018 kl. 15:40 v. 4214 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


NEW DVD: Suedia në bilancin

Tani është koha për të zgjuar për gjendjen e rëndë që Suedia është në.

Është e rëndësishme që ne të marrë parasysh të paralajmërimeve që vijnë nga ushtria, politikanët dhe si marrim përmes mediave. Ne kemi marrë edhe disa paralajmërime profetike që mund të përballet me ndryshimin e herë në këtë vend.

Ju mund të ndajnë më shumë të këtij mesazhi në Channel 10 në këto dy kohë:

Më 7 shkurt 21.00Sverige në bilancin shkurt 48 5,00 13:00 Repris14 shkurt 21.00Sverige në bilancin shkurt 515 5.00 13:00 Replay

Ka edhe DVD regjistrimet ku ju mund të shihni të gjitha programet në këtë seri rreth Suedisë në bilancin:

Dy DVD me pesë programet e pothuajse gjysmë ore secili. Suedia është në peshore Perëndisë. 

Çfarë mund të bëjë Perëndia me vend shpesh referohet si vendin më laik në botë? Një vend që është i njohur edhe për "mëkatin suedeze". 

Mund të Perëndia të përdorin luftën për qortim një vend i larguar prej Tij? Përgjigja biblik është se ai mund ta bëjë këtë dhe e kanë bërë atë më parë në histori. 

Holger Nilsson tregon se si edhe duke theksuar situatën suedeze, ku një kërcënim rus është bërë gjithnjë e dukshme në vitet e fundit. 

Merrni disa nga këto mesazhi shumë i ditës! Rendi duke futur 200 - + 26: - me postare = 226: - PG 36 64 81 - 0. Për: Antikvariatet. Shkruaj: Urdhërohet Suedi në bilancin


Holger Nilsson

Tue, 07 Feb 2017 20:35:34 +0100 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Nu är det omvändelse som gäller!
Nu är det dags att sluta att skjuta på beslutet – omvänd dig medan du...
Jesus förvandlar liv!
Genom historien finns det miljontals människor, som ärligt och uppriktigt k...
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018