onsdag 26 juli 2017 kl. 14:47 v. 30 Antikvariat | Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |
Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Predikues Pool

Kjo ėshtė njė sipėrmarrje e re qė ne i pranishėm kėtu. Ajo ėshtė mjaft e thjeshtė se predikuesit tė cilėt duan tė jenė nė dispozicion pėr profesione nė famulli, duke e bėrė vetėm shpenzimet e udhėtimit.

Pastorėt dhe predikuesit e mėposhtme janė regjistruar sipas kushteve tė mėsipėrme:

Ronny Andersson, Svälthagsvägen 16 B, 612 36 Finspång
Tel. 1022-10196; 0706-451424, ronny.pirjo@hotmail.com

Ajk Gjelbėr, Park Road 9, 579 40 Berga.
Tel. 0491-505 35. ake_green@telia.com

Arne & Sylvia Gustafsson, Bäsinge 218, 386 96       
Färjestaden. Tel. 0485-322 60. lugnet.gustafsson@telia.com 

Elizabeth Hammarlund-Lorenz biri, mbrojtjen Road 4,
575 94 Eksjö. Tel. 0381-910 42, Eli7Hammarlund@hotmail.com

Hans Jansson, Sheshi Branting 7, 754 34 Uppsala, Suedi.
Tel. 018-51 45 45. hansulla@live.se

Reine Jonsson Lill Hem rrugė 4 571 34 Nässjö. 
Tel. 0380-743 03. fotograf Natyra, duke e parė tregon rrėshqitje.

Rolf Johansson, Höjdgatan 151, 431 36 Mölndal, Suedi.
Tel. 031-27 26 28. 0708-788 547, rolf.ejohansson@gamil.com

Bjorn Lénberg, Sondazh Road 5, 506 70 FRUFÄLLAN
Tel 0706-45 65 38, b.lenberg@yahoo.se

Timo Lordhem, Järnblästgatan 18, 286 32 Örkelljunga
Tel. 0768-9135 86. teamlordhem@gmail.com 

Holger Nilsson, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda, Suedi.
Tel. 0383-161 64. info@flammor.com

Nils-Olof Nilsson, Linnankatu 42, 703 64 Örebro
Tel. 070-022 28 22. no.nilsson@gmail.com

Lars Ricknell, Fyrislundsgatan 58, 754 46 Uppsala
Tel. 072-330 78 45 ricknells@telia.com

David o Marie Lönngren / Sonesson, Sångevangelister
Saunalahdentie 34, 372 63 Bräkne-Hoby Tel. 073-370 06 49

Ingvar / Naomi Strou Gefors Henrysson,  Germund Paint 55
371 92 Karlskrona. Tel. 076-703 41 36 segerkransen@outlook.com

Thommy Svensson, Malmgatan 38, 777 31 Smedjebacken  
Tel. 076-208 02 26.

Ake Trossö, Åmmeberg Road 46, 696 76 Zinkgruvan
Tel. 0583-202 11, 070-663 49 68.

Annica Wahlstrom, Water Street 9, 578 33 Aneby. 
Tel. 0730-35 20 36. annica_w@live.se Predikimi o. Singing

Per Westerberg, Tyftvägen 2, 455 61 Dingle
Tel. 070-540 85 23. www.forsamlingenordet.se 

Berndt Oberg, Bergvägen 8, 961 37 Boden.
Tel. 070-256 18 85. bernth.oberg@telia.com

Lars-Göran Rönnberg, Hässleholmsvägen 35, 283 33 Osby.
Tel. 0708-40 38 68. info@gospelsam.se (Fėmijėt dhe adhurimi familjar)


Predikobesök

Ne duam tė paraqesim njė vizion pėr predikobesök nė famulli tė ndryshme. Kėto janė, nė vitet e fundit ka rėnė nė mėnyrė tė konsiderueshme, e cila ėshtė njė zhvillim negativ. Ajo ėshtė pasuruar pėr asamblenė pėr tė dėgjuar folėsit tė ndryshme. 

Tani ajo ėshtė edhe rasti se shumė kisha nuk kanė liri veprimi financiare pėr tė thirrur folėsit. Prandaj, vizioni ėshtė qė tė ofrojė kongregacioneve vizituar nga predikuesit tė cilėt thjesht pretendojnė kompensimin e udhėtimit.

Ne mendojmė se do tė ishte mirė qė tė ketė njė "bankė burimeve" tė predikues, i cili ėshtė nė dispozicion nė tė njėjtat terma ekonomikė, domethėnė predikobesök nė lagjet kundėr vetėm shpenzimet e udhėtimit. 

Shumė barinj pension do tė nė kėtė mėnyrė nė favor dhe bekim. Ata kanė pėrvojė tė gjatė shpirtėrore prapa saj qė duhet tė pėrdoret. Natyrisht kjo ėshtė jo vetėm pensionistė nė kėtė mėnyrė mund tė bėjė veten nė dispozicion, pa ungjilltarė dhe pastorė tė tė gjitha moshave. Rekomandimet nevojė pėr predikues, qė nuk janė aq tė famshme.

Ata qė nė kėtė mėnyrė dėshirojnė tė operojnė nė mbretėrinė e Perėndisė, mund tė na tregoni. Nė faqen Flammors ne pastaj mund tė publikojė njė listė me emrat dhe numrat e telefonit qė kishat qė do tė donte njė vizitė mund tė pėrdorni. 


Holger Nilsson

Fri, 20 Jan 2017 16:50:51 +0100 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


Flammor - 99 artiklar från 33 årgångar
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2017