fredag 19 oktober 2018 kl. 04:57 v. 42

15 okt. 20.30:

Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


14 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


Book: Izraeli dhe armiqtë e tij nga Holger Nilsson 

Blej Izraelin dhe armiqtë e saj me çmime të favorshme!


80: - + 24 - në postare = 104: -. Futur sasinë e PG 36 64 81-0.

Paguari : librari. Shkruani: "Urdhërohet Izraelit Librin", ne do të dërgojë atë menjëherë në adresën tuaj.

Izraeli dhe armiqtë e tij

Cilat janë të interesuar në Izrael dhe madje edhe debatojnë rreth këtij vendi, të marrë në këtë pasqyrë libër në atë që është e rrallë ose asnjëherë në media suedeze është futur.

Libri zbulon një armiqësi të thellë regjistruar në organizatat aktet nënligjore, është e vërtetë në lidhje me Izraelin huazuar.

Armiqësia nuk është vetëm në mjedisin e Izraelit, ajo është edhe në vendin tonë. Media ka dhënë një imazh të një sy dhe shumë kanë qenë të mashtruar nga ai. Është koha që ajo është e theksuar.

Libri ofron shumë argumente për ata që duan të mbrojnë Izraelin dhe duhet të jetë një sfidë për Kritikëve të Izraelit që duan të jenë të ndershëm dhe të balancuar.

Le veten të sfidohet dhe të hipnotizuar duke lexuar në lidhje me një nga temat kryesore të bisedës!

179 faqe. Me kapak të hollë.

Botues: Vulcan


Holger Nilsson

Sat, 14 Feb 2015 21:04:03 +0100 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Jesus förvandlar liv!
Genom historien finns det miljontals människor, som ärligt och uppriktigt k...
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Nytt nummer!
Det nya numret av Flammor har nu kommit ut.I nr 3 kan Du läsa om: Sven...
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018