måndag 24 september 2018 kl. 21:44 v. 39

25 sept 17.00:

Dags att ta Gud på allvar 

26 sept 1.00, 9.00: Repris 

1 okt 20.30:
Höjd beredskap 1

2 okt. 4.30, 12.30: Repris

8 okt. 20.30:
Höjd beredskap 2

9 okt. 4.30, 12.30: Repris

15 okt. 20.30:
Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


7 0kt. 18.00:
Vetlanda Friförsamling
Boksläpp för den nya boken


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


puna misionare nė Tanzani

ndėrtimin e kishės nė Tanzani vazhdon. Ne tė ndjehen tė lumtur qė tė jenė tė pėrfshirė dhe pėr tė ndihmuar kėto komunitete qė janė zgjeruar dhe kanė nevojė pėr tė ndėrtuar objektet. Ne tani e kemi vlerėsimet e kostos pėr tė dy vendet e ndėrtimit pėr tė cilat ata kanė nevojė pėr ndihmė pėr tė pėrfunduar ndėrtimin. Dėshironi tė ndihmuar? Set kur kontributi juaj nė fq tonė 87 34 76 - ". Tanzania" 6. Lloji

Pėr disa vite, ne kemi nga gazeta Flames ishin me tė dhe mbėshtetur punėn misionare nė Tanzani.

Ndihma pėr misionin nė Tanzani pėrbėhej kryesisht prej nesh ka ndihmuar me ndėrtimin e kishės. Kjo ėshtė kėshtu qė ungjilltarė vendas dhe pastorė tė bėjė vetė njė strukturė me tulla. Pėrveē punės sė tyre nė prodhimin e tulla pėr mure nevojė pėr fonde pėr tė trusses, fletė metalike pėr kulmet dhe tė holla pėr tė transportuar kėtė. Kjo ėshtė ajo ku kemi ardhur nė me kėtė.
Ne kemi marrė vlerėsimet Kostoja e kėtyre kostove dhe foto kur kisha muret janė uppmurade dhe ata kanė nevojė pėr ndihmė me sa mė sipėr.

Pasi ne anije nga mjetet dhe mbulim ėshtė bėrė ne kemi marrė foto e kishės pėrfunduar, si dhe faturat pėr pagesat qė ata paguhen pėr trusses, fletė metalike pėr kulmet, si dhe transport.

Njėri prej anėtarėve tanė tė bordit kanė shėrbyer si misionar nė Tanzani, Gerth Svensson, ai ishte nė krye tė kontakteve me Tanzanisė. Gerth ishte aktiv nė misionin Trosgnistans dhe kjo ėshtė njė pjesė e punės sė kėsaj organizate qė ne pastaj hyri nė pėrdorim, pasi Besimi shkėndijė nuk ėshtė vetė kanė mjete nė kėto ndėrtimin e kishės nė Pėrveē aktiviteteve tė gjera se ato ndryshe ndjekin.

Ne jemi tani nė pritje tė projekteve tė reja, ne kemi qenė tė dhėnė tashmė njė njoftim nė lidhje me njė ndėrtesė tė re duzinė kishės ėshtė planifikuar pėr vitin 2017. Nėse doni tė jenė tė pėrfshirė pėr tė siguruar se ndėrtesa e kishės mund tė realizohet mund tė dėrgoni dhuratėn tuaj nėpėrmjet flakėt.

Ne anije dhurata dhurohen Tanzani pa shpenzime tė administratės. Nėse ju doni tė ndihmuar me kėtė mision tė bekuar pėr tė mbėshtetur komunitetet, tė cilėt shikojnė pėrpara pėr njė kishė tė mblidhen nė, mund tė dėrgojnė fonde pėr: PG 87 34 76-6. Shėnojė shqip "Tanzania".

                                                                                    

Disa nga kishat qė pėrcolli medium parė mė lart, ata janė tė vendosura nė faqet: Rutunguru, Masa mėsues feje, Kabusisi, Bulgi, Sudi, Miembeni, Lwezera, Kwinogongo, Lwamgasa, Kaibanja, Nyamakendo, Mbuye, Nyanduga, Nyamko, Kwitete, Nyaminigo, Geita , Gesarya Mugumu, Lwezera, Isamilo, Tobokora, Igogo, Kibeyo, Maguh, Bokora Kisa Gura, Inyara, Lwazi, Dodoma Nyabushozi, Nyanghwale, Kirongwe, Muganza, Kabaganga, Nyarubanga, Kaseni, Bukoba, Tabora, Buseresere, Mpanda, Karutare, Kyaka, Chipogoro, Igombe, Nzera, Mwatulule, Dodoma, Tarime, Ganyinge, Manchari, Muguse, Mulole, Buzilayombo, Musoma, Zanziba, Nyehunge, Mugumu lindje, Mugusu, Masa Gura, Bugoma, Nyamboge, Nychunge, Bweya dhe Mtukula, Mwelani Chato, Biharamulu, Kahama Bukombe, Mwanekei, Bwerege, Nyansurura, Luseru Bunda, Mushumba, Kazima, Magogo, Mkondoni, Busa Rara Chato, Nyambogo, Bwerege, Sungunsila dhe Mwambasi. 

Misioni Besimi i organizatės Tanzanisė si njė Flames gazetė janė me dhe mbėshtet njė numėr vitesh. Ata janė me seli nė Mwanza vendosur nė fund jugore tė liqenit Viktoria. Puna famullisė ėshtė i ndarė nė dhjetė rajone, ku nė fakt tė gjithė, por dy janė tė vendosura rreth liqenit Viktoria. Nuk ėshtė njė famulli tė vogėl nė kryeqytetin Dodoma dhe njė mė shumė nė Dar es Salaam, tė vendosura nė Oqeanin Indian.

Faleminderit pėr tė gjithė qė na ka dhėnė ndihmė gjatė viteve, si nėpėrmjet ndėrmjetėsimit tė punės dhe pėrmes vėshtirėsive financiare. Disa kisha tani janė nė rradhė pėr tė marrė ndihmė me fonde nė mėnyrė qė ata mund tė vėnė kulmet nė kishat e tyre. Kėto kulmet zakonisht kanė njė kosto prej pak mė shumė se 20 000 SEK pėr copė. Ēdo kontribut, tė dyja tė mėdha dhe tė vogla janė pranuar me mirėnjohje nė mėnyrė qė ne mund tė vazhdojė pėr tė mbėshtetur miqtė tanė tė krishterė nė Tanzani nė punėn e tyre pėr Zotin.

PG-llogari 87 34 76-6 jonė ėshtė e hapur pėr kėto dhurata. Tė shėnuar gabim "Tanzania".


Holger Nilsson

Thu, 13 Sep 2018 17:54:21 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Gigantisk militärövning
Den ryska militärövningen som avslutades i september bedöms kunna vara den...
Ett försvagat predikande
En försvagad förkunnelse är säkert en av orsakerna till den nuvarande tillstånd...
Ett stelnat gudstjänstliv
Vi har under senare år sett ett allt mer stelnat gudstjänstliv. Detta är...
Ett förlorat böneliv
Sverige behöver ett förnyat böneliv. Vi har haft besök under ett ant...
Nyhet om Flammor!
Nu kan Du läsa Flammor i din telefon eller I-pad! Detta innebär ytterlig...
Den röda kvigan
Har den röda kvigan hittas? Det är en fråga som nu spänt väntar på att f...
Margit Sandemos böcker
Vi återger en kvinnas vittnesbörd som läste alla Margit Sandemos böcker....
Populära artiklar
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018