onsdag 20 september 2017 kl. 06:00 v. 38 Antikvariat | Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

19 sept 17.30:

Sovande kristna

20 sept 1.30, 9.30:
Repris

21 sept 19.00:
Allvarliga tider i Mellanцstern

22 sept 03, 11.00:
Repris

3 okt 17.30:
Vдrldsliga kristna

4 okt 1.30, 9.30:
Repris

10 okt 17.30:
Moral eller omoral 1

11 okt 1.30, 9.30:
Repris

17 okt 17.30: 
Moral eller omoral 2

18 okt 01.30, 9.30
Repris

31 okt 17.30:
Moral eller omoral 3


7 okt 19.00:
Missionshuset, Mamrelund

28 okt 18.00
Missionskyrkan, Vallby

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud pе allvar


Aktuell bok

Lдs mer!


Мисионерска работа во Танзанија

обновено октомври

сега ние да се стави до десет фотографии на новоизградени цркви што ги испраќаат средства за оваа година. Овие десет цркви биле во врвот на другите цркви.

Тоа е задоволство да ја добиете фотографиите на овие цркви и да видиме што може да работи во партнерство со овие талентирани пастири и црковните лидери во Танзанија. Но се уште постои потреба за изградба на цркви во оваа проширување на мисионерска работа во Танзанија. Ние сега имаме фотографии од црквите каде што brick-увани од ѕидовите, но сега треба финансиски средства фармите, челик и транспорт.

Задоволни сме да се добијат средства за тоа. Ние немаме оние средства на сметката, па затоа ние се жалите до вас за да биде со и надополнува Танзанија сметка, така што треба да има одложување во изградбата на цркви во овие парохии сега чекаат.

Ние брод на донирани подароци во Танзанија без административни трошоци. Ако сакате да им помогне со овој благословен задача за поддршка на црквата, кој го гледа напред во црква за да се соберат, може да испрати средства на: стр 87 34 76-6. Одбележи лизга "Танзанија".

Стави вашата донација во нашата стр 87 34 76-6. Одбележи лизга "Танзанија".

                                                                           

Некои од црквите, кои ги соопштат медиум што видовме погоре, тие се наоѓаат на локации: Rutunguru, Маса Гуру, Kabusisi, Bulgi, Sudi, Miembeni, Lwezera, Kwinogongo, Lwamgasa, Kaibanja, Nyamakendo, Mbuye, Nyanduga, Nyamko, Kwitete, Nyaminigo, Geita , Gesarya Mugumu, Lwezera, Isamilo, Tobokora, Igogo, Kibeyo, Maguh, Bokora Kisa Гура, Inyara, Lwazi, Додома Nyabushozi, Nyanghwale, Kirongwe, Muganza, Kabaganga, Nyarubanga, Kaseni, Bukoba, Табора, Buseresere, mpanda, Karutare, Kyaka, Chipogoro, Igombe, Nzera, Mwatulule, Додома Tarime, Ganyinge, Manchari, Muguse, Mulole, Buzilayombo, Musoma, Zanziba, Nyehunge, Mugumu Исток, Mugusu, Маса Гура, Bugoma, Nyamboge, Nychunge, Bweya и Mtukula, Mwelani Chato, Biharamulu, Kahama Bukombe, Mwanekei, Bwerege, Nyansurura, Luseru Bunda, Mushumba, Kazima, Magogo, Mkondoni Busa Rara Chato. 

Верата на мисијата на организацијата во Танзанија како весник пламен се со и да поддржува голем број на години. Тие се со седиште во Мванза наоѓа на јужниот крај на езерото Викторија. работа парохијата е поделена во десет региони, каде што, всушност, сите освен две се наоѓаат околу езерото Викторија. Постои мала парохија во главниот град Додома и уште еден во Дар ес Салам, кој се наоѓа во Индискиот Океан.

Ви благодариме на сите што ни даде помош во текот на годините, и со посредство на работа и преку финансиски тешкотии. Неколку цркви сега се во ред за да се добие помош со средства, така што тие може да се стави покривите на нивните цркви. Овие покриви се обично малку повеќе од 20 000 шведски круни по парче. Секој придонес, и двете големи и мали се прими со благодарност, така што можеме да продолжиме да ги поддржуваме нашите христијански пријатели во Танзанија во нивната работа за Господ.

Нашите PG-сметка 87 34 76-6 е отворена за овие дарови. Одбележи лизга "Танзанија."


Holger Nilsson

Thu, 01 Jun 2017 20:44:44 +0200 | Permalдnk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Predikantpool

Detta дr en ny satsning som vi presenterar hдr. Den gеr helt enkelt ut pе att fцrkunnare som vill stе till fцrfogande fцr kallelser till fцrsamlingar, gцr det mot endast reseersдttning.

Lдs allt!


Flammor - 99 artiklar frеn 33 еrgеngar
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som lдnkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka lдser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2017