torsdag 18 oktober 2018 kl. 06:49 v. 42

15 okt. 20.30:

Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


14 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


Xhihadi - një luftëra të paudhë - Holger Nilsson

Xhihadi - një luftë profane

Islamistët janë myslimanët, të cilët në mënyrë të veçantë është pas persekutimin dhe vrasjen e hebrenjve dhe të krishterëve në botë.

Këto islamistët mendojnë se në emër të fesë së tyre kryerjen e obligimeve të tyre fetare. Ata kanë shpallur xhihadin dhe lufta e tyre kundër të krishterëve dhe hebrenjve, në sytë e tyre, të pafetë, Kur'ani mbështet. Për shembull, ky varg:
Sura 47: 4 "Kur hasni ata, të cilët janë mosbesimtarë, pra prerë kokën e tyre deri sa të punësuar një gjakderdhje në mesin e tyre! Rrahin me zinxhirë "
myslimanët të cilët nuk kanë të njëjtën qasje me këto islamistët, tani duhet të ngrenë zërin e tyre dhe i denjë të marrë larg prej tyre. Feja e tyre do të humbasin ndryshe plotësisht kredibilitetin e saj.
Islamistët kryen një përndjekje mizore dhe të shohim gjurmët e kësaj në shumë vende. Në Siri, grupet islamike kanë ardhur në vend dhe duke e bërë jetën të padurueshme për të dy të krishterët, si për grupet e tjera. Për fat të keq, kjo është larg nga e vetme në të cilën ata veprojnë. Kështu shkroi shkencëtar politik Lisbeth Lindeborg në Dagens Nyheter redan13 gusht të vitit 2005:
"Kudo në Evropë nga veriu në jug, nga perëndimi në lindje, ne gjejmë offshoots islamizmin në qytetet dhe komunitetet."
Qëllimi i islamistët është për të vënë të gjithë botën nën sundimin mysliman. Kjo Islamizmi militant është totalitarizmi i tretë, thotë politologu Lisbeth Lindeborg. Të tjerët të cilët ajo i referohet është fashizmi (duke përfshirë nazizmit) dhe komunizmi. Nga këto ideologji, ajo thotë se Islami është më i rrezikshëm.
Daily Telegraph thekson terroristët xhihadistë dhe qëllimet e tyre si vijon: "Axhenda e tyre e vërtetë është për të zgjeruar territorin islamik në të gjithë globin dhe të krijojë një kalifat të gjithë botën në bazë të ligjit të Sheriatit." Ky është kërcënimi i ri e cila u shfaq në botë, shumë prej tyre nuk e shohin atë ose të marrë atë në kot, por sulmi i ri vazhdimisht do të pranojë këtë realitet!


Holger Nilsson

Sun, 18 Jan 2015 15:18:46 +0100 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Jesus förvandlar liv!
Genom historien finns det miljontals människor, som ärligt och uppriktigt k...
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Nytt nummer!
Det nya numret av Flammor har nu kommit ut.I nr 3 kan Du läsa om: Sven...
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018