tisdag 25 september 2018 kl. 17:15 v. 39

25 sept 17.00:

Dags att ta Gud på allvar 

26 sept 1.00, 9.00: Repris 

1 okt 20.30:
Höjd beredskap 1

2 okt. 4.30, 12.30: Repris

8 okt. 20.30:
Höjd beredskap 2

9 okt. 4.30, 12.30: Repris

15 okt. 20.30:
Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


7 0kt. 18.00:
Vetlanda Friförsamling
Boksläpp för den nya boken


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


Mënyra e gabuar është zgjedhur në OKB - Holger Nilsson

Mënyra e gabuar është zgjedhur në OKB

Më 29 nëntor votohet në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së për udhëheqjen palestineze do të ketë një status më të lartë. Suedia ka hezituar deri në momentin e fundit për të votuar për këtë rezolutë, sepse ajo ishte me të vërtetë gjë e qartë se ju do të bëni atë.

Rezultati i votimit ishte se statusi duhet të ngrihen. Është një vendim që duhet të duartrokitur. Duhet palestinezët të marrë një shtet duhet të paktën të jetë në gjendje të bisedoni me fqinjin e saj më të afërt, për herë të parë. Çfarë do të jetë për një shtet armiqësor ndryshe? Aktualisht refuzon udhëheqja palestineze për të negociuar direkt me Izraelin.
Kjo ka ndodhur tashmë është një akt i njëanshëm i udhëheqjes palestineze për të arritur një gjendje pa negociojë direkt me shtetin e Izraelit. Marrëveshja Oslo - e cila u nënshkrua në vitet '90 të Izraelit dhe palestinezëve - ka ndaluar veprime të njëanshme nga të dyja palët. Udhëheqja palestineze tani është duke u përpjekur për të thyer një marrëveshje të madhe diplomatike, njeri nënshkruar me Izraelin. Kjo nuk është shenjë e mirë për bisedimet e paqes në të ardhmen.
Çfarë ka ndodhur në OKB po shkon në drejtimin e gabuar. Ju nuk mund të lartësohet statusin e palestinezëve dhe t'i shpërblejë për diçka që nuk e ka bërë. Ju duhet pra të pastër deri në radhët e tyre para se të shpërblehet.
Mahmoud Abbas, lider i Fatahut dhe PLO vështirë se mund të jetë i besueshëm në tribunë e OKB-së në qoftë se ju nuk e pastër deri në aktet nënligjore Fatahut. Ne u japim disa shembuj të këtyre statuteve:
Neni 12: "çlirimin e plotë të Palestinës, dhe çrrënjosjen e ekzistencës sionist ekonomike, politike, ushtarake dhe kulturore",
neni 19: "Lufta e armatosur është një strategji dhe jo një taktikë, dhe populli palestinez Arabe revolucioni i armatosur është një faktor vendimtar në luftën çlirimtare dhe eliminimin e ekzistencës sionist, dhe kjo luftë nuk do të pushojë nëse shteti sionist është shkatërruar dhe Palestina është plotësisht i çliruar. "
Faleminderit për lajmin e këtyre statuteve. Pastaj ne e dimë se çfarë qëllimi është.
Kjo, mund të themi se Suedia ka ndihmuar për të votuar për të. Dikush mund të thotë, pusi nuk kujdeset për këto statute. Ne mund të votojnë për palestinezët anyway.
Sytë suedeze blu, por ajo Kall - ose më mirë verbëri. Kushdo që është i verbër nuk mund të lexojnë - dhe aktet nënligjore as Fatah-së. Autorët duket se nuk e kanë bërë ndryshe nuk do të kishte votuar ashtu siç bënë. Ose ju qëndrojnë prapa këtyre statuteve? Atëherë kjo është edhe më keq - atëherë ajo është me të vërtetë e keqe.


Holger Nilsson

2012-12-01 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Gigantisk militärövning
Den ryska militärövningen som avslutades i september bedöms kunna vara den...
Ett försvagat predikande
En försvagad förkunnelse är säkert en av orsakerna till den nuvarande tillstånd...
Ett stelnat gudstjänstliv
Vi har under senare år sett ett allt mer stelnat gudstjänstliv. Detta är...
Ett förlorat böneliv
Sverige behöver ett förnyat böneliv. Vi har haft besök under ett ant...
Nyhet om Flammor!
Nu kan Du läsa Flammor i din telefon eller I-pad! Detta innebär ytterlig...
Den röda kvigan
Har den röda kvigan hittas? Det är en fråga som nu spänt väntar på att f...
Margit Sandemos böcker
Vi återger en kvinnas vittnesbörd som läste alla Margit Sandemos böcker....
Populära artiklar
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...
ISRAEL
Israel 70 år 2018
Israel 70 år
Israel 70 år
Israel 70 år
Debatt på sandaren.se
Insändare i Sändaren
Insändare i Hallmedia
Ryssland hotar Israel
Gud räddade Israel 1973
Dramatik i Israel
Palestinskt dubbelspel
Judarna flyr nu till Israel
Betald terrorism i Palestina - Holger Nilsson
Ett Guds under i Gaza-kriget - Holger Nilsson
Betald terrorism i Palestina - Holger Nilsson
Uppfostrade till att hata - Holger Nilsson
Guldgossarna Abbas och Arafat - Holger Nilsson
Palestinierna avlönar terrorister - Holger Nilsson
En ständig kamp mot Israel - Holger Nilsson
Striden om Tempelberget - Holger Nilsson
Hamas bär det totala ansvaret - Holger Nilsson
Hamas stadgar - Holger Nilsson
Hamas dödar sina egna barn - Holger Nilsson
Hamas lär barn att döda judar - Holger Nilsson
Hamas och Gaza - Holger Nilsson
Hamas väljer krigets väg - Holger Nilsson
Förbundsarken återupptäckt? - Holger Nilsson
Ett nytt tempel i Jerusalem - Holger Nilsson
Guds kärlek till judarna - Holger Nilsson
Fynd i Israel bäddar för konflikt - Holger Nilsson
Nu formas Gogs krigståg - Holger Nilsson
Ledaren för Gogs krigståg? - Holger Nilsson
Ödesdigert beslut - Holger Nilsson
Antisemitismen ökar kraftigt - Holger Nilsson
Spänningen stiger i Mellanöstern - Holger Nilsson
I Egypten ber man om judarnas död - Holger Nilsson
Fel väg valdes i FN - Holger Nilsson
Irans hot mot Israel - Holger Nilsson
Hatet mot judarna - Holger Nilsson
Vem ligger bakom hatet mot Israel? - Holger Nilsson
Genom vilka redskap uttrycks hatet mot Israel? - Holger Nilsson
Ödesmättad kamp om Jerusalem - Holger Nilsson
Vem har rätten till Jerusalem? - Holger Nilsson
Begäran om Palestinsk stat - Holger Nilsson
Palestinsk stat - ett ogrundat krav! - Holger Nilsson
Arabisk revolution - får Israel betala priset? - Holger Nilsson
Palestinier och Hamas avslöjar sig - Holger Nilsson
Israel lever på en vulkan - Holger Nilsson
Israel - ett profetiskt tecken - Holger Nilsson
År 2011 - avgörande år för Israel? - Holger Nilsson


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018