tisdag 21 augusti 2018 kl. 17:23 v. 34 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

26 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 
21.30: Repris

4 sept 21.30:
Varning: Andlig ljumhet

5 sept 5.30, 
13.30: Repris

11 sept 21.30:
Varning: Sovande kristna

12 sept 5.30,
13.30:Repris

18 sept 21.30:
Varning: Världsliga kristna

19 sept 5.30, 
13.30: Repris

25 sept 17.00:
Dags att ta Gud på allvar 

26 sept 1.00, 9.00:
Repris Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Viti i ri - Holger Nilsson

vitin e ri

Një vit i ri - një propozoj të ri bosh

mbushur me ëndrra dhe shpresë,

por ende nuk kanë shkruar një linjë të

atëherë vit është ende në nis të lulëzojë e saj.

Çfarë do të ndodhë tani, çfarë do të ndodhë?

Wonder dhe awe banon në zemër

Çështjet atje, por përgjigjet askush nuk mund të japin

Prandaj, çdo shqetësim me djegie dhimbje.

hir Pasiguria hijet vrazhdë për Encamp

mbi shtigjet që nuk janë ende të kaluarën,

por shpresa e lumturisë megjithatë dëshiron kanosës

me ëndrra të lindur në ditët e kaluara.

Vetëm një e sigurisë në botë, megjithatë, ka

mjaftueshme kur hourglass zbrazur rërë e saj,

por mbi rrota e jetës e fatit ajo nuk është shëruar

- ajo është gjetur vetëm në duar të sigurta Perëndisë.

shtyp Print!


© www.flammor.com
Holger Nilsson

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018