fredag 20 juli 2018 kl. 16:01 v. 29 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

5 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 1

6 aug 5.30, 13.30:
Repris

12 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 2

13 aug 5.30, 13.30: Repris

19 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 3

20 aug 5.30, 13.30: Repris

26 aug 21.30:
Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 21.30: ReprisBibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Bisha ėshtė pėrshėndetur - Holger Nilsson

Bisha ėshtė pėrshėndetur

BE-ja ėshtė duke festuar 50 vjetorin e saj. 25 mars 1957 nėnshkroi Traktatin e Romės, bazėn pėr Bashkimin Evropian qė e kemi sot. Duke pasur parasysh se kjo mund tė jetė mirė qė ne jemi kujtoi nga perspektiva profetike.

Bibla parashikon se njė fuqi e madhe duhet tė ndodhė nė ditėt e fundit. Ju gjithashtu mund tė lexoni nga profecitė qė ajo duhet tė jetė ku e lashtė Perandoria Romake ishte. Njė nuk duhet tė jetė shumė e njohur me profecitė e Biblės pėr tė tė jetė nė gjendje pėr tė parė lidhjen. Po, nė fakt ajo ėshtė aq e qartė se edhe nė kontekste laike kanė perceptuar kėtė, po edhe nė fuqinė e madhe nė Evropė ka njė kuptim tė kėsaj. Ju shkroi nė gazetėn e tij Magazine Komunitetit Europian, nr 10-75, si kjo, nė lidhje me Traktatin e Romės, festoi kėtė vit: . "Traktati i KE i Romės mbėshtet interpretimin e Danielit dhe Zbulesa about'ändetidens Rike" ėshtė njė perandori tė re romake " Qartė se ajo vėshtirė se mund tė thuhet! (Nė faqen Flammors ka 50 artikuj pėr ata qė duan tė studiojnė atė mė.)
Parlamenti Evropian ka ndarė tė gjithė 80 milion (!) Pėr festimin e pėrvjetorit tė 50-tė. Nuk ėshtė njė padrejtėsi nė vetvete. Ėshtė paratė e taksapaguesve qė tani ėshtė elita fuqia e pėrshtatshme pėr veten e tyre pėr tė qenė nė festimet, ndėrsa njerėzit qė paguajnė janė pjesėmarrja jashtė. Emri ligėsia. Turpshme ėshtė mbiemri.

Kjo ėshtė ajo qė duhet tė thuhet. E dyta ėshtė njė paralajmėrim profetik tė ngritur, tani kur rri ulur nė sallėn e banketit kėtė vit tė ketė njė parti. Njė shėnim i kujdes ka qenė mė parė nė partitė qė Perėndia i kundėrshton. Tani ėshtė koha qė tė kujtojnė atė qė ndodhi nė sallėn e banketit kur mbreti Belshatsar, e ardhmja fuqi tė madhe, mbajti njė festė (Danieli 5). Njė paralajmėrim hyjnor nga njė gisht pastaj shkroi nė murin e sallėn e banketit: "Mene Mene TEKEL UFARSIN". Profeti Daniel interpretoi shkrimin e cila ndėr tė tjera do tė thotė: ". Zoti ka bėrė llogarinė ditėt e mbretėrisė sate dhe i bėri njė fund tė tij"

Kėshtu ėshtė edhe me kėtė perandori tė superfuqisė qė ne tani kemi dhe qė ėshtė profetizuar. Perėndia ka vendosur njė kufi pėr kėtė mbretėri, si dhe nė vendimin e saj, ajo ėshtė tashmė ka deklaruar se ai ka "mbaruar sė saj." Njė fund me tmerr.

Tani ėshtė koha qė njė zėra Profeti janė ngritur nė kohėn tonė dhe zbulon se ēfarė profeti hyjnor i fjalės ka pėr tė thėnė nė lidhje me superfuqi tonė kohė. Kjo nuk ėshtė pėr kėmbė me kapelė nė dorė, pėrkulur dhe i impresionuar nga poshtėrsi e asaj qė njerėzit bazuar tani nė Evropė. Ėshtė nė lidhje me tė paturit e njė vizion profetik dhe tė shohim se si Perėndia shikon atė, por edhe tė kenė guximin pėr tė kryer atė. Kjo ėshtė ajo qė koha jonė tė duhet!


Holger Nilsson

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018