onsdag 17 oktober 2018 kl. 04:03 v. 42

15 okt. 20.30:

Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


14 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


Ѕверот е поздравена - Холгер Нилсон

Ѕверот е поздравена

ЕУ го слави својот 50-годишнината. 25 март 1957 година го потпиша Договорот од Рим, кои се основа за Европската унија што го имаме денес. Имајќи во предвид дека тоа може да биде добро што се потсетуваме на пророчките перспектива.

Библијата предвидува дека голема сила треба да се случи во последните денови. Вие исто така може да се прочита од пророштвата што тоа треба да биде каде што античката римска империја. Еден не треба да биде многу запознаени со библиското пророштво за да може да се види врската. Да, всушност, тоа е толку јасно дека дури и во световната контексти се смета ова, да, дури и во голема сила во Европа има разбирање за тоа. Што го напиша во својот весник списание Европската заедница, бр 10-75 како што тоа, во врска со Договорот од Рим, кој се слави оваа година: ". Договорот за ЕЗ на Рим го поддржува толкувањето на Даниел и Откровение about'ändetidens rike" е нов Римската империја " Појасна отколку што тешко може да се каже! (На веб Flammors има 50 предмети за оние кои сакаат да учат повеќе.)
Собранието ЕУ одвои целата 80 милиони евра (!) На одбележувањето на 50-годишнината. Постои една неправда во себе. Тоа е парите на даночните обврзници дека сега е елита моќ соодветно да се да биде во свеченостите, додека луѓето кои плаќаат се надвор учество. Зло име. Срамно е презиме.

Тоа е оној кој треба да се каже. Вториот е пророчки предупредување за да се зголеми, сега кога седиш во банкет сала оваа година да имаат партија. А забелешка за претпазливост е претходно бил во партии дека Бог ја отфрла. Сега е време да се потсетиме што се случи во банкет сала, кога царот Валтазар, иднината голема сила, што се одржа на празникот (Даниел 5). Божествена предупредување со прст потоа напишал на ѕидот на банкет сала: "мани мани Текел фарес". Пророкот Даниел толкува за пишување кои, меѓу другото, значи: ". Бог ги изброил деновите на твоето царство и се стави крај на тоа"

Така е и со оваа суперсила империја која сега ја имаме, а тоа е, пророкуваше. Бог го постави ограничување на ова кралство, а во својата одлука, што е веќе наведено дека тој има "направи крај на тоа." Едниот крај со ужас.

Сега е време дека пророкот гласови се одгледуваат во нашето време и открива она божественото пророк на зборот има да каже за нашето време суперсила. Тоа не е за стои со шапка во рака, се поклони и импресиониран од тежината на она што луѓето сега со седиште во Европа. Тоа е за да има пророчка визија и да видиме како Бог гледа на него, но, исто така, имаат храброст да ја спроведе. Тоа е она што нашето време на потреба!


Holger Nilsson

2007-05-01 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Nytt nummer!
Det nya numret av Flammor har nu kommit ut.I nr 3 kan Du läsa om: Sven...
Boknyhet!
Nu kan Du beställa den nya boken: Han och hon  Livsviktig relation....
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...
EU
EU och framtiden - Holger Nilsson
Vart är EU på väg? - Holger Nilsson
EU utökar sin makt - Holger Nilsson
EU på väg mot slutmålet - Holger Nilsson
Sensationella planer för EU! - Holger Nilsson
Europas framtid står på spel - Holger Nilsson
Omröstning om chip i Bryssel - Holger Nilsson
Vad händer i Europa? - Holger Nilsson
Vad kommer att hända i Europa? - Holger Nilsson
Vart är Europa på väg? - Holger Nilsson
Europa på väg in i bergvägg - Holger Nilsson
EMU = Europa mot undergång - Holger Nilsson
Europas framtid står på spel - Holger Nilsson
Europa i Gungning - Holger Nilsson
Europa i fokus - Holger Nilsson
Kontrollsamhället i Europa formas nu - Holger Nilsson
Europa gestaltas nu efter profetiorna - Holger Nilsson
Romarriket uppstår - Holger Nilsson
EU på väg mot full kontroll - Holger Nilsson
Vilddjurets rike i mörker - Holger Nilsson
Vilddjuret hyllas - Holger Nilsson
Vägen banas för den store ledaren - Holger Nilsson
Vi har varnat för EU - Holger Nilsson
EU blir nu ett kontrollsamhälle - Holger Nilsson
EU går vidare mot - Holger Nilsson
Allt fler är oroade över utvecklingen i Europa - Holger Nilsson
Kontrollen skärps på medborgare i Europa - Holger Nilsson
Europa är på farlig kurs - Holger Nilsson   
EU blir en kontrollstat som hotar medborgarna - Holger Nilsson   
Det antikristliga kontrollsamhället byggs nu upp - Holger Nilsson
EU-vilddjuret kopplar greppet på sitt byte - Holger Nilsson
Europa i profetiskt ljus - Holger Nilsson
Nu kopplas greppet på Europas medborgare - Holger Nilsson  
David Wilkerson ser den profetiska uppfyllelsen i Europa - Holger Nilsson
Europa mot profetians uppfyllelse - Holger Nilsson
Snabba steg mot Antikrists rike - Holger Nilsson 
Sverige maktlöst inför EU-vilddjuret - Holger Nilsson
Nu formas den antikristliga stormakten - Holger Nilsson
Europas ruttna hjärta - Holger Nilsson  
I Europas ruttna hjärta straffas rättfärdigheten - Holger Nilsson
Fördärvets människa blir slutet för Europa - Holger Nilsson   
EMU kan bana väg för Antikrist - Holger Nilsson 
Popup
EU kan utvecklas till en plattform för Antikrist - Holger Nilsson
En stark ledare i Europa - Holger Nilsson 
Europa i profetisk belysning - Holger Nilsson  
Kraftfull varning för EMU - Holger Nilsson  
EU:s framtid i profetiskt ljus - Holger Nilsson  
Inför EMU-valet - Holger Nilsson
Bortförklara inte Bibelns profetior om Europa - Holger Nilsson


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018