tisdag 21 augusti 2018 kl. 21:19 v. 34 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

26 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 
21.30: Repris

4 sept 21.30:
Varning: Andlig ljumhet

5 sept 5.30, 
13.30: Repris

11 sept 21.30:
Varning: Sovande kristna

12 sept 5.30,
13.30:Repris

18 sept 21.30:
Varning: Världsliga kristna

19 sept 5.30, 
13.30: Repris

25 sept 17.00:
Dags att ta Gud på allvar 

26 sept 1.00, 9.00:
Repris Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Ѕверот е поздравена - Холгер Нилсон

Ѕверот е поздравена

ЕУ го слави својот 50-годишнината. 25 март 1957 година го потпиша Договорот од Рим, кои се основа за Европската унија што го имаме денес. Имајќи во предвид дека тоа може да биде добро што се потсетуваме на пророчките перспектива.

Библијата предвидува дека голема сила треба да се случи во последните денови. Вие исто така може да се прочита од пророштвата што тоа треба да биде каде што античката римска империја. Еден не треба да биде многу запознаени со библиското пророштво за да може да се види врската. Да, всушност, тоа е толку јасно дека дури и во световната контексти се смета ова, да, дури и во голема сила во Европа има разбирање за тоа. Што го напиша во својот весник списание Европската заедница, бр 10-75 како што тоа, во врска со Договорот од Рим, кој се слави оваа година: ". Договорот за ЕЗ на Рим го поддржува толкувањето на Даниел и Откровение about'ändetidens rike" е нов Римската империја " Појасна отколку што тешко може да се каже! (На веб Flammors има 50 предмети за оние кои сакаат да учат повеќе.)
Собранието ЕУ одвои целата 80 милиони евра (!) На одбележувањето на 50-годишнината. Постои една неправда во себе. Тоа е парите на даночните обврзници дека сега е елита моќ соодветно да се да биде во свеченостите, додека луѓето кои плаќаат се надвор учество. Зло име. Срамно е презиме.

Тоа е оној кој треба да се каже. Вториот е пророчки предупредување за да се зголеми, сега кога седиш во банкет сала оваа година да имаат партија. А забелешка за претпазливост е претходно бил во партии дека Бог ја отфрла. Сега е време да се потсетиме што се случи во банкет сала, кога царот Валтазар, иднината голема сила, што се одржа на празникот (Даниел 5). Божествена предупредување со прст потоа напишал на ѕидот на банкет сала: "мани мани Текел фарес". Пророкот Даниел толкува за пишување кои, меѓу другото, значи: ". Бог ги изброил деновите на твоето царство и се стави крај на тоа"

Така е и со оваа суперсила империја која сега ја имаме, а тоа е, пророкуваше. Бог го постави ограничување на ова кралство, а во својата одлука, што е веќе наведено дека тој има "направи крај на тоа." Едниот крај со ужас.

Сега е време дека пророкот гласови се одгледуваат во нашето време и открива она божественото пророк на зборот има да каже за нашето време суперсила. Тоа не е за стои со шапка во рака, се поклони и импресиониран од тежината на она што луѓето сега со седиште во Европа. Тоа е за да има пророчка визија и да видиме како Бог гледа на него, но, исто така, имаат храброст да ја спроведе. Тоа е она што нашето време на потреба!


Holger Nilsson

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018