onsdag 18 juli 2018 kl. 07:06 v. 29 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

5 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 1

6 aug 5.30, 13.30:
Repris

12 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 2

13 aug 5.30, 13.30: Repris

19 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 3

20 aug 5.30, 13.30: Repris

26 aug 21.30:
Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 21.30: ReprisBibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


BE-ja vazhdon të - Holger Nilsen

BE-ja vazhdon në drejtim të Shteteve të Bashkuara të Europës - Holger Nilsson


Botuar në mars të vitit 2006

Parlamenti Evropian në Strasburg

Sinjalet e ku BE-ja është në rrugë, të vazhdojnë të vijnë. Këto sinjale na japin lajmin, se ajo që ne po shohim tani në Evropë, do të vazhdojnë të zhvillohen në superfuqi, si Bibla e përshkruan dhe paralajmëron.

Vitin e kaluar ka përfunduar, dhe i ri filloi me sinjalet e tilla do të përshkruhen këtu më sipër. SVT News Broadcast 30 dhjetor si i mbajtur një intervistë me kryeministrin belg. Në një libër të kohëve të fundit, ai emëron më shumë fuqi në BE.
"Një Shtetet e Bashkuara të Evropës?", Thotë gazetari. "Po, Shtetet e Bashkuara të Evropës" afirmon kryeministrin ndërsa një buzëqeshje përhapur nëpër buzët e tij. Pastaj ne të gjeni se një hap i rëndësishëm në këtë drejtim është propozimi që të gjithë qytetarët e BE-së duhet të paguajnë një taksë të veçantë direkt në Bruksel. Kjo duhet të jetë një lidhje e drejtpërdrejtë ndërmjet qytetarëve dhe Bashkimit Evropian, e shpalli atë në.
Për më tepër, është raportuar se ky propozim ka marrë mbështetjen e disa udhëheqësve të tjerë të tilla si kancelaren gjermane Angela Merkert dhe Kancelari austriak Volfgang Shusel.
Ajo që ne shohim këtu është se fuqia e madhe në Evropë me qëllim përpara dhe se qytetarët duhet të jetë i lidhur deri edhe më shumë për të superfuqisë. Kjo nuk është shenjë e mirë duke pasur parasysh se kjo është ajo që ne e kuptojmë të ndodhë sipas fjalës profetike.
Se kjo nuk është vetëm një propozim i izoluar, por do të thotë seriozisht, ne u konfirmua më vonë.
Presidenti i sapoemëruar i BE-së, Austrisë Volfgang Shusel mbajti fjalimin e tij të hapjes në Parlament më 18 janar. Pastaj ai madje solli idenë e një takse të veçantë të BE-së. Fjalimi u pasua nga duartrokitje entuziaste jashtë parlamentit. Çdokush, megjithatë, e kuptoi paralajmërimin profetik për këtë zhvillim, nuk merr pjesë në këtë entuziazëm.
Vazhdoi në zhvillimin e Europës. Ne ndjekim vigjilencë profetike.

Tregoi një miku

shtyp Print!


© www.flammor.com
Holger Nilsson

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018