torsdag 18 oktober 2018 kl. 19:59 v. 42

15 okt. 20.30:

Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


14 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


BE-ja vazhdon të - Holger Nilsen

BE-ja vazhdon në drejtim të Shteteve të Bashkuara të Europës - Holger Nilsson


Botuar në mars të vitit 2006

Parlamenti Evropian në Strasburg

Sinjalet e ku BE-ja është në rrugë, të vazhdojnë të vijnë. Këto sinjale na japin lajmin, se ajo që ne po shohim tani në Evropë, do të vazhdojnë të zhvillohen në superfuqi, si Bibla e përshkruan dhe paralajmëron.

Vitin e kaluar ka përfunduar, dhe i ri filloi me sinjalet e tilla do të përshkruhen këtu më sipër. SVT News Broadcast 30 dhjetor si i mbajtur një intervistë me kryeministrin belg. Në një libër të kohëve të fundit, ai emëron më shumë fuqi në BE.
"Një Shtetet e Bashkuara të Evropës?", Thotë gazetari. "Po, Shtetet e Bashkuara të Evropës" afirmon kryeministrin ndërsa një buzëqeshje përhapur nëpër buzët e tij. Pastaj ne të gjeni se një hap i rëndësishëm në këtë drejtim është propozimi që të gjithë qytetarët e BE-së duhet të paguajnë një taksë të veçantë direkt në Bruksel. Kjo duhet të jetë një lidhje e drejtpërdrejtë ndërmjet qytetarëve dhe Bashkimit Evropian, e shpalli atë në.
Për më tepër, është raportuar se ky propozim ka marrë mbështetjen e disa udhëheqësve të tjerë të tilla si kancelaren gjermane Angela Merkert dhe Kancelari austriak Volfgang Shusel.
Ajo që ne shohim këtu është se fuqia e madhe në Evropë me qëllim përpara dhe se qytetarët duhet të jetë i lidhur deri edhe më shumë për të superfuqisë. Kjo nuk është shenjë e mirë duke pasur parasysh se kjo është ajo që ne e kuptojmë të ndodhë sipas fjalës profetike.
Se kjo nuk është vetëm një propozim i izoluar, por do të thotë seriozisht, ne u konfirmua më vonë.
Presidenti i sapoemëruar i BE-së, Austrisë Volfgang Shusel mbajti fjalimin e tij të hapjes në Parlament më 18 janar. Pastaj ai madje solli idenë e një takse të veçantë të BE-së. Fjalimi u pasua nga duartrokitje entuziaste jashtë parlamentit. Çdokush, megjithatë, e kuptoi paralajmërimin profetik për këtë zhvillim, nuk merr pjesë në këtë entuziazëm.
Vazhdoi në zhvillimin e Europës. Ne ndjekim vigjilencë profetike.

Tregoi një miku

shtyp Print!


© www.flammor.com
Holger Nilsson

| Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Jesus förvandlar liv!
Genom historien finns det miljontals människor, som ärligt och uppriktigt k...
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Nytt nummer!
Det nya numret av Flammor har nu kommit ut.I nr 3 kan Du läsa om: Sven...
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...
EU
EU och framtiden - Holger Nilsson
Vart är EU på väg? - Holger Nilsson
EU utökar sin makt - Holger Nilsson
EU på väg mot slutmålet - Holger Nilsson
Sensationella planer för EU! - Holger Nilsson
Europas framtid står på spel - Holger Nilsson
Omröstning om chip i Bryssel - Holger Nilsson
Vad händer i Europa? - Holger Nilsson
Vad kommer att hända i Europa? - Holger Nilsson
Vart är Europa på väg? - Holger Nilsson
Europa på väg in i bergvägg - Holger Nilsson
EMU = Europa mot undergång - Holger Nilsson
Europas framtid står på spel - Holger Nilsson
Europa i Gungning - Holger Nilsson
Europa i fokus - Holger Nilsson
Kontrollsamhället i Europa formas nu - Holger Nilsson
Europa gestaltas nu efter profetiorna - Holger Nilsson
Romarriket uppstår - Holger Nilsson
EU på väg mot full kontroll - Holger Nilsson
Vilddjurets rike i mörker - Holger Nilsson
Vilddjuret hyllas - Holger Nilsson
Vägen banas för den store ledaren - Holger Nilsson
Vi har varnat för EU - Holger Nilsson
EU blir nu ett kontrollsamhälle - Holger Nilsson
EU går vidare mot - Holger Nilsson
Allt fler är oroade över utvecklingen i Europa - Holger Nilsson
Kontrollen skärps på medborgare i Europa - Holger Nilsson
Europa är på farlig kurs - Holger Nilsson   
EU blir en kontrollstat som hotar medborgarna - Holger Nilsson   
Det antikristliga kontrollsamhället byggs nu upp - Holger Nilsson
EU-vilddjuret kopplar greppet på sitt byte - Holger Nilsson
Europa i profetiskt ljus - Holger Nilsson
Nu kopplas greppet på Europas medborgare - Holger Nilsson  
David Wilkerson ser den profetiska uppfyllelsen i Europa - Holger Nilsson
Europa mot profetians uppfyllelse - Holger Nilsson
Snabba steg mot Antikrists rike - Holger Nilsson 
Sverige maktlöst inför EU-vilddjuret - Holger Nilsson
Nu formas den antikristliga stormakten - Holger Nilsson
Europas ruttna hjärta - Holger Nilsson  
I Europas ruttna hjärta straffas rättfärdigheten - Holger Nilsson
Fördärvets människa blir slutet för Europa - Holger Nilsson   
EMU kan bana väg för Antikrist - Holger Nilsson 
Popup
EU kan utvecklas till en plattform för Antikrist - Holger Nilsson
En stark ledare i Europa - Holger Nilsson 
Europa i profetisk belysning - Holger Nilsson  
Kraftfull varning för EMU - Holger Nilsson  
EU:s framtid i profetiskt ljus - Holger Nilsson  
Inför EMU-valet - Holger Nilsson
Bortförklara inte Bibelns profetior om Europa - Holger Nilsson


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018