tisdag 21 augusti 2018 kl. 17:22 v. 34 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

26 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 
21.30: Repris

4 sept 21.30:
Varning: Andlig ljumhet

5 sept 5.30, 
13.30: Repris

11 sept 21.30:
Varning: Sovande kristna

12 sept 5.30,
13.30:Repris

18 sept 21.30:
Varning: Världsliga kristna

19 sept 5.30, 
13.30: Repris

25 sept 17.00:
Dags att ta Gud på allvar 

26 sept 1.00, 9.00:
Repris Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Kodi i Da Vinçit zbulon shpirtin e shumë - Holger Nilsson

Kodi i Da Vinçit zbulon shpirtin e shumë - Holger Nilsson


Botuar në mars të vitit 2005

Si duhet të shikojmë në këtë rast ndodh? Pastër biblike dhe profetike, këtu është një deklaratë që i jep dritën e asaj që ne tani shohim. Kur Jezusi flet për fundin e kohës, dhe ardhjen e tij, kështu që ai tregon se shenja e parë dhe paralajmërim: ". Ruhuni se mos ju mashtron ndokush!" Mat. 24: 4

Kodi i Da Vinçit, si duke shkuar në një mashtrim të gjithë botën, shumë janë mashtruar nga përmbajtjen e librit. Kjo nuk është vetëm Jezusi i cili paralajmëron se kjo do të vijë. Edhe pse Pali e bën këtë parashikim profetik se do të vijë një kohë kur: ". Ata refuzojnë të dëgjojnë të vërtetën dhe të kthehet për të miteve" 2 Timothy. 4: 4
Kjo është pikërisht mitet e paraqitura në Kodin e Da Vinçit. Prandaj, këto mite janë kthyer tani shumë njerëz. Fjala e Perëndisë është shpallur vit pas viti, shumë kanë zgjedhur të mos besojnë. Pra, kjo falsifikimi i së vërtetës - dhe kam besuar atë.


Kjo nuk është për t'u habitur që kjo ndodh. Është me të vërtetë shumë në bazë të asaj që parathanë gjithashtu se Bibla. Ajo është e thënë se si kjo në lidhje me njerëzit që nuk duan të besojnë fjalët e tij: ". Prandaj Perëndia do t'u dërgojë atyre mashtrim të fortë që t'i besojnë gënjeshtrës, dhe të jetë i dënuar, të gjithë ata që nuk kanë besuar në të vërtetën, por përqafuan ligësinë!" 2 Thesalonikasve . 2:. 11-12
Perëndia lejon këtë mashtrim që do të vijnë, për atë që është e fshehur duhet të dalë në dritë. Nëse ju zgjidhni të vërtetën e Perëndisë, në mënyrë që ajo mbetet vetëm për t'u bërë një viktimë e gënjeshtrës. Sa serioze është ajo. Da Kodi i vetmi Vinci fakt zbulon është lexuesi i tij.


Kjo tregon besimin më të thellë e lexuesit , në qoftë se ajo është e ndërtuar mbi shkëmb apo rërë. Dhe për lexuesin që nuk duan të besojnë ose të shqetësuar për të shqyrtuar mesazhin e Biblës, ajo do të bie për informime mashtruese në këtë libër. Ju të bëhet një viktimë mashtrimi, për të cilën nuk ka përpjekje për të kërkuar djalin vërtetën Bibla në fakt përfaqëson dhe e cila është e shprehur si më poshtë nga Jezusi: "Fjala jote është e vërteta." Gjn. 17:17

Kush është predikuesi më i madh i së vërtetës, është në dorë të lexuesit për të përcaktuar; ose Jezusi bir i Zotit apo romancierit David Brown. Të cilët pastaj mund të zgjedhin për të vënë besimin, gjithashtu tregon që mbajnë të zemrës dhe marrëdhënie me Perëndinë dhe Jezusin.

shtyp Printo!


© www.flammor.com
Holger Nilsson

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018