fredag 15 december 2017 kl. 13:06 v. 50 Antikvariat | Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

15 dec 17.00:

Predikan och predikanten 3

16 dec 1.00, 9.00:
Repris

8 jan 17.00:
Sverige i vågskålen 1

9 jan 1.00, 9.00:
Repris

15 jan 17.00:
Sverige i vågskålen 2

16 jan 1.00, 9.00
Repris

22 jan 17.00:
Sverige i vågskålen 3

23 jan 1.00, 9.00:
Repris

29 jan 17.00:
Sverige i vågskålen 4

30 jan 1.00, 9.00
ReprisBibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Një luftë për të gjithë

Kur vjen puna për të ruhen për përjetësi, është e rëndësishme për të kuptuar se ajo është me të vërtetë në lidhje me një luftë shpirtërore.

Bota shpirtërore është një realitet i prekshëm, kjo është diçka që të gjithë duhet të jetë e qartë. Nëse ju nuk e kuptojnë se lehtë mund të shkojnë në luftë. bota mirë Fryma është e vërtetë, ashtu si e keqe ajo është.

Nëse ju nuk besoni edhe në një djalli, kështu që do të jetë më e lehtë se sa një sakrificë për të, kjo është pa kuptuar se edhe atë. Megjithatë, në qoftë se ju keni të kuptuarit e fuqive të liga kanë një mundësi për të aplikuar për shpëtim dhe lehtësim prej tyre për hir të atij që ka mposhtur ata, Jezu Krishtin.

Ashtu si të krishterët zgjedhin për të vënë veten në shërbim të Perëndisë për t'i shërbyer Atij, atje në anën tjetër, ata që morën anën e armikut të Perëndisë, shërbimit të djallit.

Djalli dëshiron të sjellë të gjithë njerëzit në ferr. Perëndia do të shpëtojë të gjithë qielli. Këtu, lufta dhe mënyra e Perëndisë për të shpëtuar njerëzit është Jezusi dhe për të marrë shpëtimin e tij. Kur bërë, kjo nuk është një luftë e gjatë, disa duket se besojnë atë dhe acquiesces dhe lehtë mund të bëhet një pre.

Ata injorojnë këshilla për mënyrën se si të mos jetë kështu, Këshilli dhe të shpejtë lexon si kjo: "Vishni gjithë armatimin e Perëndisë, në mënyrë që ju mund të përballojë kurtheve të djallit." EFS. 06:11.

Rastësisht vjen për të shpëtuar, sepse qielli të kthehet larg nga errësira dhe të gjitha veprat që i përkasin kësaj: ". A nuk marrin pjesë në punët e pafrytshme të errësirës, ​​por vë në dukje ato në vend të" EFS. 05:11.

Tani është koha që të heqë dorë, veprat e errësirës që duan për të sjellë njeriun në humbje banesa. Adresuar këto sot, përndryshe ajo është shumë e mundur që kurrë ajo merr bërë dhe merr pasoja të përjetshme.

 Holger Nilsson

Wed, 09 Aug 2017 09:39:03 +0200 | Permalänk | Language: ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


Flammor - 99 artiklar från 33 årgångar
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2017