onsdag 18 juli 2018 kl. 01:25 v. 29 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

5 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 1

6 aug 5.30, 13.30:
Repris

12 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 2

13 aug 5.30, 13.30: Repris

19 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 3

20 aug 5.30, 13.30: Repris

26 aug 21.30:
Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 21.30: ReprisBibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Përgjegjësia e individit

Kur vjen puna për të ruhen për përjetësi, është përgjegjësi e individit për t'u siguruar që ju të merrni atë.

Në mënyra të ndryshme, duket se shumë nga ata që mbajnë emrin e krishterë nuk jetojnë në një pozicion fitues. Ata jetojnë në vend në forma të ndryshme të humbjes.

Disa përdorin qëndron në fjalën e tij dhe evazionit, kjo do të thotë që ju kanë lënë dritën e së vërtetës dhe të jetojnë në një plot jeta dhe mendjen. Kjo është shumë serioze. Kur të vërteta të ndryshme biblike ndeshen me një person të tillë, ajo mund të jetë e vështirë për të kuptuar mesazhin dhe pendohet, sepse gënjeshtra është bërë pjesë e jetës së përditshme.

Disa madje përdorin karakter fetar! Me të vërtetë është koha për të mos thirret në errësirën Mater pa filluar për të lëvduar Zotin. "Ajo që zemra është plot goja flet." Luka. 06:45

Kjo është edhe koha për të siguruar se marrëdhënia është themeluar, hiqni me urrejtje dhe lovelessness! "Në qoftë se dikush thotë se ai e do Perëndinë, por urren vëllanë e vet, është gënjeshtar. Kushdo që nuk e do vëllanë e vet të cilin e sheh, nuk mund të dojë Perëndinë, që nuk e ka parë. "1 Gjonit. 04:20.

Kjo është edhe koha për të dhurojë falje dhe të ndaluar jetojnë në hidhërim: ". Sepse në qoftë se ju ua falni njerëzve gabimet e tyre, Ati juaj qiellor do t'jua falë edhe juve" Mat. 06:14.

Në sferën morale, shumë prej tyre kanë hequr dorë në rrugën e shoqërisë të jetës, për të jetuar në marrëdhëniet paramartesor dhe bashkëjetesa, ashtu si të tjerët.

Është koha tani për t'i dhënë fund një sjelljeje të tillë dhe të vënë në rrobat e drejtësisë. Vetëm për shkak se shoqëria e pranoi këtë mënyrë e jetës nuk ka ndryshuar fjalën e Perëndisë. Vënë fund këtë tani dhe rrëfejmë mëkatin dhe për të ndryshuar një mënyrë jetese jobiblik tani! Kjo nuk është e qëndrueshme!

Ne kemi nevojë për një restaurim të moralit. Ka nga ata që jetojnë me pornografi surfing si pjesë e jetës së tij. Është koha për të thyer këtë, ai njollos jetën dhe poshtë jetës shpirtërore në rrezik të menjëhershëm.

Nuk ka kohë për të humbur për ata që duan të jenë në Nusja e Krishtit turmës. Asnjë çmimi nuk është shumë i lartë për të paguar të përfshihen.

Çfarëdo që ju të rregulluar dhe të shkojnë në një mënyrë jetese të re, atëherë rrëfej atë që keni bërë para se të mëkatit dhe për të ndryshuar jo vetëm marrëdhëniet. Ty. "Po t'i rrëfejmë mëkatet tona, ai është besnik dhe i drejtë që të na falë mëkatet dhe të na pastrojë nga çdo paudhësi." 1 Gjonit. 1: 9.

Ne shkruaj kjo nuk për të gjykuar, por për të shpëtuar dhe të kujdesit për ata që vijnë gabuar. Ne duam të themi se ka gjithmonë një mënyrë për të dalë për ata që duan të jetojnë për Perëndinë në drejtësi, të kërkojnë rrugën, të ndaluar duke e bërë justifikime për të mos bërë atë! Cry Jezusit - ai dëshiron të çliruar dhe pastruar veten!

Është koha për pendim, koha e mbetur mund të jetë shumë e shkurtër, ne kemi marrë paralajmërime të mëtejshme se Suedia mund të zhytet në luftë. Atëherë ju duhet të jetë gati për të shkuar në botën e përjetshme. Atëherë ajo mund të jetë tepër vonë për herë fatkeqësi për të korrigjuar jetën e tij. Tani shpëtimi dhe konvertimit kohë. Të përfitojnë nga ajo! Holger Nilsson

Sat, 05 Aug 2017 14:53:35 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da el en eo es et eu fa fi fr ga gl ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018