fredag 18 augusti 2017 kl. 18:14 v. 33 Antikvariat | Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

12 sept 17.30:
Ljumma kristna

13 sept 1.30, 9.30
Repris

19 sept 17.30:
Sovande kristna

20 sept 1.30, 9.30:
Repris

21 sept 19.00:
Allvarliga tider i Mellanöstern

22 sept 03, 11.00:
Repris


4 sept 18.00:

Pingstkyrkan, Karlskrona

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


mobilizojnë krishtërimin

Tani është koha për të mobilizuar krishterë për ditët e ardhshme.

Një Krishterimi dobësuar në këtë vend tani ka nevojë të ngrihen nga vakët dhe një sjellje farë. Problemi është se shumë të krishterë dhe madje edhe udhëheqësit nuk e njohin nevojën për këtë, sepse asgjë nuk ndodh. Ne nuk mund të përballojë për të filluar punën famullisë pas pushimeve me ngarje në në një ulluk pa ndryshime.

Ne duhet që së pari të njohin gjendjen tonë, të krishterët nga vendet e tjera të bërë atë dhe do të vajtojnë për shtetin tonë. Një numër i afrikanë kanë ardhur për këtë arsye për të vizituar në Suedi për t'u lutur për një zgjim.

Bota Sot, 26 korrik shprehur njëri prej tyre si më poshtë: "Ne ndiejmë keqardhje për kishën e Perëndisë ftohur off në Suedi. fuqia e Perëndisë është zhdukur. "

I njëjti nen thotë Patrik Sandberg nga lutja Suedi që nga miqtë afrikane qenë edhe marrja mesazh serioze profetik drejtuar Suedi.

Ajo është gjithashtu në përputhje me atë që ne përjetojmë, domethënë se Suedia është në ekuilibër dhe në të ardhmen e afërt mund të hidhet në kushte të totalit të tjera të cilat duhet të depërtojnë.

Çfarë përgatitjet janë bërë për këtë në shumicën e famulli. Përgjigje: Jo.

Tani është koha për të bërë atë, kjo është përgjegjësi e famullive për të vepruar. Këshilla jonë është që të fillojë böneskolor. Gjatë gjysmës së parë të praktikuar këtë në Vetlanda, duke mësuar një gjysmë ore dhe lutje në gjunjë për gjysmë ore për ata që mund të bëj gjunjët e tij.

Pse nuk duhet të shkojmë në mënyrë gjeneratat e mëparshme e bëri? Ajo ishte ata të cilët ndërtuan kishat që tani janë duke u prerë dhe të shkatërruara. komoditet ynë dhe vakët është shkatërruese për jetën e vërtetë të krishterë. Flisni me xhemat tuaj se ju doni një böneskola filluar. Ajo duhet të bëhet sa më shpejt që të jetë e mundur, nuk ka kohë për të humbur - herë të tjera mund të përbëjnë derën!Holger Nilsson

Tue, 01 Aug 2017 18:25:29 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


Flammor - 99 artiklar från 33 årgångar
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2017