fredag 18 augusti 2017 kl. 03:02 v. 33 Antikvariat | Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

12 sept 17.30:
Ljumma kristna

13 sept 1.30, 9.30
Repris

19 sept 17.30:
Sovande kristna

20 sept 1.30, 9.30:
Repris

21 sept 19.00:
Allvarliga tider i Mellanöstern

22 sept 03, 11.00:
Repris


4 sept 18.00:

Pingstkyrkan, Karlskrona

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


мобилизирање на христијанството

Сега е време да се мобилизираат христијанин за наредните денови.

Ослабен христијанството во оваа земја сега треба да се крене од lukewarmness и семест држење на телото. Проблемот е во тоа што многу христијани, па дури и лидери не ја препознаваат потребата за тоа, затоа што ништо не се случува. Ние не може да си дозволи да започне парохија работа по празниците со возење на во рутина без промени.

Ние треба прво да ја признае нашата состојба, христијаните од другите земји да го направи тоа и ќе плачат за нашата држава. Затоа, бројот на Африканците доаѓаат во посета на Шведска да се моли за будење.

Светот денес, 26 јули, изразување на нив, како што следува: "Ние се чувствуваме тага за Божјата црква ладење надвор во Шведска. Божјата сила ја нема. "

Во истиот член се вели Патрик Sandberg од Шведска молитва што од страна на Африканската пријатели, исто така, се добиваат сериозни пророчка порака упатена до Шведска.

Тоа е, исто така, во согласност со она што го доживуваме, имено, дека Шведска е во рамнотежа и може во блиска иднина фрлени во вкупните останати услови што треба да навлезат.

Што подготовки се направени за ова, во повеќето парохии. Одговор: Не.

Сега е време да го направи тоа, тоа е одговорност на парохии да се делува. Нашиот совет е да се започне böneskolor. Во текот на првата половина на вршење на ова во Vetlanda, настава половина час, а молитвата на колена за половина час за оние кои може да се наведнуваат колена.

Зошто не треба да одат на патот на претходните генерации, нели? Тоа што беше кој го изградил цркви кои се прекинати и уништени. Нашите погодности и lukewarmness деструктивно за вистински христијански живот. Зборувајте со вашиот собранието што сакате böneskola започнете. Тоа треба да се направи што е можно поскоро, нема време за губење - други времиња може да се смета за на врата!Holger Nilsson

Tue, 01 Aug 2017 18:25:29 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


Flammor - 99 artiklar från 33 årgångar
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2017