lördag 21 juli 2018 kl. 17:28 v. 29 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

5 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 1

6 aug 5.30, 13.30:
Repris

12 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 2

13 aug 5.30, 13.30: Repris

19 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 3

20 aug 5.30, 13.30: Repris

26 aug 21.30:
Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 21.30: ReprisBibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Koha për të zgjoheni

Nëse ka një zgjim shpirtëror, ajo do të përfundojë keq.

E kundërta e zgjimit shpirtëror, të qenët i përgjumur shpirtërore. Ky është një rrezik i madh, që fle është i vetëdijshëm për atë që po ndodh dhe nuk ka pasiguri.

Kjo çlodhje shpirtërore e një rreziku të vërtetë, është diçka që mëson Jezusi. Ai gjithashtu tregon se kjo do të vijë mbi besimtarëve vetëm pak para se ai të vijë. Kjo është përshkruar në mësimet e Jezusit në Mat. 25

Shumë në shëmbëlltyrë nuk e ka kuptuar rrezikun e kësaj të qenët i përgjumur, por ka jetuar në përgatitje të dobët. E njëjta gjë është e vërtetë në kohën tonë dhe ata që janë shpirtërisht në gjumë nuk e di nëse ata janë duke fjetur. Ato duhet të sillen nga të tjerët të cilët janë të zgjuar.

Ju jeni një i krishterë i zgjuar dhe për të kuptuar se Jezusi mund të vijë në çdo kohë - bëni atë që ju mund të sjellë të tjerë - këto mund të jenë përjetësisht mirënjohës për këtë!

Një mjet për të komunikuar zgjim mund të jetë për të dhënë një libër të krishterë. Ne tani kemi një ofertë të paparë në librin koha për të zgjoheni nga Holger Nilsson. Ne shesim 10 kopje 100: -! Kjo është më shumë se çmimi i një reviste!

Kalojë në blerjen e shtëpive ky libër. Ju mund të blini disa pako libër qoftë se ju dëshironi, 20 copë. 200: - 30 copë. 300: - dhe kështu me radhë. Tarifë të anijeve do të shtohet në 45 - per duzinë libra për qese rekord blu. Blej tani të ndarë në kishat, për miqtë dhe kështu me radhë.

shuma e pas shembull 145: - 10 kopje në PG 36 64 81 - 0. Payee Antikvariatet, Vetlanda.

Më poshtë është Titujt kapitull në librin:

     1 vetëdijshëm për kohën

     2 Një analizë kohë

     3 herë vështira

     4 Një reflektim i kohës sonë

     5 dijeni të kohës

     6 preokupim i kohës sonë

     7 herë mbeturinave

     8 Kuptimi i kohës

     9 herë para kthimit të Jezusit

   10 vigjilencës në kohë         Holger Nilsson

Wed, 26 Jul 2017 20:48:32 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018