fredag 18 augusti 2017 kl. 18:16 v. 33 Antikvariat | Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

12 sept 17.30:
Ljumma kristna

13 sept 1.30, 9.30
Repris

19 sept 17.30:
Sovande kristna

20 sept 1.30, 9.30:
Repris

21 sept 19.00:
Allvarliga tider i Mellanöstern

22 sept 03, 11.00:
Repris


4 sept 18.00:

Pingstkyrkan, Karlskrona

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


vazhdimisht të zënë

Diçka që është shkatërruese për jetën shpirtërore është që gjithmonë të mbajë në të diçka.

"Unë nuk kam kohë!". Nuk është një frazë që dëgjohet shpesh. Ndoshta kjo është një nga fjalët më të folura që vijnë nga njerëzit në vendin tonë.

Tani, shumë njerëz kanë pushime dhe ende kështu që kjo mund të jetë se këto fjalë janë të përsëritura. Si për të marrë kohë për të shpenzuar kohë me Perëndinë dhe për të ndërtuar jetën e tij shpirtërore që ju keni për të bërë kohë për të.
Merrni kohë për të lexuar në vijim, atëherë ju mund të shihni se si strategjia e shejtanit mund të jetë për të mbajtur të krishterët e punësuar vazhdimisht:

 Satanai bëri thirrje kohët e fundit për një konferencë të gjithë botën për demonët për të kapur lëvizje të fortë dhe në rritje të krishterë. Në fjalën e tij të hapjes ai tha: 

- Ne nuk mund të vazhdojmë të krishterët larg nga shkuarja në kishë.

- Ne nuk mund të ndaluar ata nga leximi Biblën e tyre të shenjta dhe të mësojnë të vërtetën.

- Ne nuk mund të mbajtur ata nga formimin e një marrëdhënie të ngushtë me Shpëtimtarin e tyre.

- Por, kur ata kanë një marrëdhënie të fortë me Jezusin, fuqinë tonë mbi ta thyer.

- Pra, le të shkojnë në kishat e tyre, le ta marrin kungimin e tyre, por vjedhin kohën e tyre, kështu që ata nuk kanë kohë për të zhvilluar një marrëdhënie me Jezu Krishtin ...

- Kjo është ajo që unë dua që ju të bëni, tha djalli.

- shkëpusin ata nga koha e shpenzimeve me Shpëtimtarin e tij, dhe punësimin e tyre me të tjera detyra "të rëndësishme", gjatë gjithë ditës!

- Si mund ta bëjmë këtë? bërtiti demonët e tij.

- Mbajini ata të zënë me gjëra jo-thelbësore në jetë, dhe për të gjetur aktivitete të panumërta që mban mendjet e tyre, tha ai.

- tërheqjen e tyre për të shpenzojnë, shpenzojnë, shpenzojnë, dhe të marrë hua, hua, hua.

- Bindini gratë e tyre për të punuar me kohë të plotë dhe më shumë, dhe burrat për të punuar 6-7 ditë në javë, 10-12 orë në ditë, në mënyrë që ata mund të përballojë jetesës së tyre bosh.

- mbajtur ata larg nga koha e shpenzimeve me fëmijët e tyre.

- Për shkak se familjet e tyre atëherë do të ndahet, kështu që do të shtëpitë e tyre për të mos ofruar ndonjë pushim nga puna e tyre e vështirë!

- Mbi të stimuluar mendjet e tyre në mënyrë që ata nuk mund ta dëgjojnë zërin ende i vogël.

- të tërheq ata për të luajtur radion, të dëgjoni MP3 apo CD player, ndërsa ngarje.

- Sigurohuni TV, VCR, CD player dhe kompjuterat e tyre janë kthyer vazhdimisht në shtëpitë e tyre, dhe për të siguruar që çdo dyqan dhe restorant në botë vazhdimisht luan muzikë jo-biblik.

- Kjo do të bllokojë mendjet e tyre dhe të thyejnë marrëdhëniet e tyre me Krishtin.

- Plotësoni tabelat kafe me revista dhe gazeta.

- Bëni ditën e tyre me lajme 24 orë në ditë.

- Plotësoni makinës tyre me radio muzikë.

- Le kutitë postare të tyre të përmbytura me junk mail, Katalogjet porosi me postë, lotari dhe çdo lloj newsletter dhe promovuese ofertat, produktet e lirë, shërbimeve dhe shpresë të rrejshme u ...

- Prodhimi i dobët, modele të bukura në TV dhe në gazeta në mënyrë që njerëzit e tyre do të besojnë se bukuria e jashtme është ajo që është e rëndësishme, në mënyrë që ata do të bëhen të pakënaqur me gratë e tyre.

- Mbani gratë e tyre shumë të lodhur për të duan burrat e tyre gjatë natës.

- Nëse ata nuk i japin njerëzit e tyre dashurinë që ata kanë nevojë, ata do të fillojmë të shikojmë diku tjetër.
- Ajo do të copëtojnë familjet e tyre shpejt!

- Le të kthehen nga pushimet e tyre rraskapitur.

- Mbani ato shumë të zënë për të dalë në natyrë dhe të reflektojnë mbi krijimin e Zotit.

- Dërgo ato për parqet dëfrim, ngjarjet sportive, teatër, koncerte dhe filma në vend.

- Mbajini ata të zënë, të zënë, të zënë dhe!

- Dhe kur ata të takohen për shoqëri shpirtërore, përfshirjen e tyre në thashetheme dhe muhabet në mënyrë që ata të lënë takim me ndërgjegje të trazuar.

- heaping jetën e tyre me shkaqe kaq shumë të mira, kështu që ata nuk kanë kohë për të kërkuar pushtetin nga Jezusi.

- Së shpejti ata do të punojnë në fuqinë e tyre, duke sakrifikuar shëndetin dhe familjen e tyre ", për arsye të mirë."
- Ajo do të funksionojë! Ajo do të funksionojë! Kjo është një plan i mirë!

 

Kjo është një pjesë nga libri koha për të zgjoheni nga Holger Nilsson. Një libër që ne mendojmë se të gjithë të krishterët duhet të marrë parasysh të. Ne tani kemi një ofertë tepër të këndshme për të blerë 10 kopje të këtij libri f vesh vetëm 100: - + anijeve 45 - Blej shtëpi dhe të ndajnë me miqtë tuaj më të krishterë! Fut 145: - në fq 36 64 81-0 ne do të dërgojë libra. Bëni një përpjekje për të zgjoheni tani - para se është tepër vonë!Holger Nilsson

Mon, 24 Jul 2017 12:18:27 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


Flammor - 99 artiklar från 33 årgångar
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2017