fredag 22 juni 2018 kl. 11:39 v. 25 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

27 juni 23.00:
Predikan och predikanten 1

28 juni 7.00,
15.00: Repris

4 juli 23.00:
Predikan och predikanten 2

5 juli 7.00, 15.00:
Repris

11 juli 23.00:
Predikan och predikanten 3

12 juli 7.00, 15.00:
Repris


6 juli 19.00:

Tältet Rickelstorp

7 juli 19.00:
Tältet Rickelstorp

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Националната асоцијација за сексуално по

Таму не е толку дека шведскиот црква толерира во својата политичка коректност. Фото: екран шутнат ден, 7 јули.

Имаме слобода на говорот во Шведска, но тоа може да е чувствителна да го користам, ако тоа е во спротивност со политичка коректност. Цената може да биде губење на своите работни места.

Ова не е само барање да се жалат на фактот дека исправност, која го победи својот стисокот врз сиромашните нашата татковина. Не, тоа е реалноста на рака во оваа самракот земја, ова е свештеник Јан-Аке Карлсон во Bohuslän жив пример.
Сака да го користи својот говор да се бори за правото, што е право, имено дека свештениците имаат право да одбие да се осветуваат и двојките од ист пол. Сега знаеме дека ова право би сакале политичарите да се извлечеш, нашиот премиер ја изрази кога тој рече: ". Не свештеник во шведската црква да се одбие да се омажи двојките од ист пол"

Сега е време за водење на момчиња во Шведската црква на овој политички сигнал за да се обиде да се осигура дека тие сега мора да се вози овој целиот апсурдно мислење на претседателот. Како начин да ги замолчи критичарите за ова да стапи на сила. Наоѓа нешто да се бори за, тоа може да биде алатка за да го направи тоа.

Сега тие го најде во писма свештеникот Чарлс, кога тој ги даде следните толкување на RFSL "Националната асоцијација за сексуалната неморалност."

Повеќе не можеше да издржи викарот на северниот дел на Bohuslän, поддржани од страна на владиката Eckerdal во Гетеборг епархија. Резултат: свештеникот Карлсон ќе ја напушти својата служба. За ова ќе се Шведската црква плати 640.000 круни во måndalsöner Карлсон.

Шведската црква очигледно си дозволат да плаќаат за оваа политичка коректност, таа очигледно има висока вредност. Сепак, тоа е загрижувачки што може да си дозволи да се ослободи од побожните, евангелски и Исус центар свештеник.

Свештениците од калибарот Карлсон, таму не се многу многу на Шведската црква, тоа би требало да биде проблем што може да си дозволи да се премавне со такви слуги на Господ.

Парите се чини дека црквата има многу, но оние кои стојат цврсто на Библијата Word, бидејќи тие плаќаат да се ослободи од. Свештенството во Ерусалим платена Јуда да се ослободи од Исус. Ние сега имаме таков свештенството кои ги следат нивните чекори?

Ние треба да ги заштити овие Библиски свештеници, кои се уште се во Шведската црква, но наместо тоа, тие се негуваат организација RFSL, тие не можат да бидат нападнати и открива како свештеник го Карлсон.

Во секој случај, тоа е соодветно толкување дека свештеникот направени од страна на RFSL. Активностите биле заслужни за овој контекст, "Националната асоцијација за сексуалната неморалност."

Прочитајте исто така на овој член од 2016 година:

http://www.flammor.com/?p=926&ar=2014

Во толкува ние RFSL на: Националната асоцијација за сексуален промискуитет.


 

 Holger Nilsson

Sat, 08 Jul 2017 20:51:31 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018