torsdag 18 oktober 2018 kl. 04:42 v. 42

15 okt. 20.30:

Höjd beredskap 3

16 okt. 4.30, 12.30: Repris


14 Okt. 16.00:
Markestads missionshus

10 Nov. 16.00 och 18.00:
Equmeniakyrkan Nybro


Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Aktuell bok


Dags att ta vakna upp


Aktuell bok

Läs mer!


Ftesa për takimin e 10 qershor


Roland Nelsson dhe Holger Nilsson flet 10 qershor në Mantorp.

Në një përpjekje për të ri-ngre mesazhin e ardhjes së Krishtit bëri këtë ftesë. Për një kohë të gjatë, heshtja mbizotëroi në këtë temë.

Një ndryshim duhet të vijnë për ne që të jetë i zgjuar për këtë ngjarje dhe llogarisin atë si një realitet në jetën tonë.

E shtunë, 10 qershor, ne kemi marrë një ftesë për hotel Himmelsby oborr, Mantorp. Ajo është e drejtuar nga të krishterët të cilët duan që ne të kemi këto koleksione.

Ju mund të shihni më shumë rreth centralit në këtë link:

http://himmelsbygardshotell.se/

Kjo është një hotel shumë të bukur oborr me standarde të larta të akomodimit dhe ushqimit.

Mbledhja e parë fillon në 14.00 pm Pushim kafeje 15:00 dhe më pas, ne jemi përpara orës 17. Pjesëmarrja është pa pagesë. Shpenzimet kafe 50: -. A doni të hani një shuplakë të mirë drekë para koleksioneve, çmimi është 249: -. Atëherë ju duhet të jetë atje në 13.00.

Një ofertë të vërtetë madhështore në dy prej librave Holger Nilssons gjithashtu do të ofrohet, përveç librave të tjera ai ka shkruar se të përfshira gjithashtu.

Kuvendi Hall strehon 100 persona dhe për këtë arsye kishte nevojë për një mesazh të hapësirës në dispozicion. Dërgo një email tek: info@flammor.com ose një telefonatë me telefon 0383-.161 64 në qoftë se ju doni të përbashkët.

Mirë se vini të shtunën, më 10 qershor!

Holger Nilsson

Tue, 16 May 2017 20:02:07 +0200 | Permalänk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Flammor på Youtube - följ!
Predikantpool
Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.
Läs allt!

NU - kraftigt nedsänkt pris!

Senaste artiklarna
Jesus förvandlar liv!
Genom historien finns det miljontals människor, som ärligt och uppriktigt k...
130 000 raketer mot Israel!
Vilket land skulle stå ut med att ha cirka 130 000 raketer riktade mot sig?...
Närradiosändning i Vetlanda
Premiärsändning på YouTube från Holgers närradioprogram i Vetlanda. Tryck på spe...
Flammor som pdf
Nu går det även att prenumerera på Flammor som pdf. Vi vänder oss särski...
Anfall mot Sverige
Vi har återigen fått en påminnelse om att vi inte skall vara för säkra angåe...
Moraliskt förfall utan motstycke
I samband med boksläppet av den nya boken, Han och hon, talade Holger Nilss...
Nytt nummer!
Det nya numret av Flammor har nu kommit ut.I nr 3 kan Du läsa om: Sven...
Populära artiklar
Kontakta oss
Om du har frågor om Flammor, är det bara att kontakta oss!Det gå...
Kampen om Jerusalem och tempelplatsen - Holger Nilsson
function TellFriend(ref) { var str="toolbar=no,status=no,menubar=no,l...


Tidsmaskin


Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018