söndag 24 juni 2018 kl. 18:58 v. 25 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

27 juni 23.00:
Predikan och predikanten 1

28 juni 7.00,
15.00: Repris

4 juli 23.00:
Predikan och predikanten 2

5 juli 7.00, 15.00:
Repris

11 juli 23.00:
Predikan och predikanten 3

12 juli 7.00, 15.00:
Repris


6 juli 19.00:

Tältet Rickelstorp

7 juli 19.00:
Tältet Rickelstorp

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Lufta e njeriut

Nuk është një betejë shpirtërore në mes të errësirës dhe forcave të lehta e çdo qenieje njerëzore. Është vetëm se disa nuk e kuptojnë këtë. Shumë megjithatë kanë fituar forcë dhe me përvojë realitetin e kësaj lufte.

Të mohojnë ekzistencën e dy Jezusit si Satanit është që të refuzojë shumat e dëshmisë së njerëzve në lidhje me përvojat personale të të dy Jezusit si kundërshtar i Perëndisë dhe forcat e errësirës.

Kush ka të drejtë të shkarkojë të gjithë ato përvoja dhe shpjeguar ato si iluzionet? Kjo nuk është në të vërtetë të besueshme për ta bërë këtë. Në shumicën e rasteve të tjera, ne kemi marrë dëshminë e njerëzve si të vërtetë.

Nëse ju pastaj të shqyrtojmë më nga afër se çfarë është ajo që ka përvoja të tilla, ju do të gjeni në shumicën e rasteve se ajo është e njerëzit e thjeshtë dhe të besueshme.

Kur është fjala për realitetin e keqe dhe konfrontimit me këto forca, ajo është mbi të gjithë ata që kanë ardhur në në zonat e errëta, të cilat mund të na tregoni për përvojat e tmerrshme dhe të frikshme.  

Ne mendojmë se i qasjeve të ndryshme në fushën okult, i cili bëri përvojat frikshëm. Ajo mund të shkojnë nga të ashtuquajturit "gotë ecën" në seanca, shamanism dhe interpretues të tjera okult.

Ne u japim këtu disa lidhje për ata që duan të marrin një pjesë të disa që bëri përvojat personale të botës keqe shpirtërore, por që ka qenë i përjashtuar nga këto kompetenca:

http://www.junia.se/upptacklivet/jag-kunde-frambringa-demoner/

http://www.jesus.se/livsberattelser/94-helena-motte-en-vag-av-frid

http://www.jesus.se/livsberattelser/93-carina-hittade-den-starkaste-kraften

Kur është fjala për përvojën e njerëzve të botës së mirë shpirtërore dhe Jezusit ka padyshim një shumë prej atyre që marrin pjesë. Një përmbledhje e disa prej tyre janë bërë nga Dr Gunnar Hillerdal në librin "ata panë dhe dëgjuan Jezusin." Libri është jashtë të shtypura, por mund ndërbibliotekar kredi nga bibliotekat apo blihen nëpërmjet Bokbörsen: http://www.bokborsen.se/

Këto përvoja të ndryshme personale është me të vërtetë një sfidë për të marrë pjesë. Ju nuk jeni i bindur ende, ju keni gjithçka për të fituar për të formuar vetë mendimin tuaj, për shembull, të mësojnë nga përvoja e njerëzve të tjerë. Thjesht duke pasur një qëndrim injorues është qasja e padrejtë dhe të thjeshtuar për atë që njerëzit në çdo kohë kanë qenë një dëshmi e.

Nuk është një kërkim i madh shpirtëror të kohës sonë dhe është e rëndësishme për të gjetur rrugën e ndritshme dhe të mirë.


Holger Nilsson

Tue, 02 May 2017 09:29:17 +0200 | Permalänk | Language: af ar az bg bn bs ceb da el en eo et eu fi fr ga gl gu ha hi hmn ht hy id ig is it iw ka sq tl sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018